Autorzy i blogerzy, czyli patroni medialni antalogi tematycznej "MDS: Miłosne Rewolucje"

Witajcie książkoholicy!


Do premiery MDS: Miłosne Rewolucje zbliżamy się, naprawdę wielkimi krokami!

Po miesiącach wytężonej pracy, wreszcie jesteśmy na końcowym etapie i już niedługo będziemy mogli zawładnąć Waszymi umysłami, sercami i wyobraźnią, a wierzcie Nam, temperatura Waszych ciał podczas czytania MDS wzrośnie o kilka stopni i gwarantujemy, że będzie gorąco!



Dzisiaj chcemy wspomnieć o wspaniałych osobach, autorach i blogerach, którzy wzięli pod swoje skrzydła Naszą antalogie miłosną, jaką jest MDS:Miłosne Rewolucje!


Reprezentują Nas:


Autorzy;


Agnieszka Lingas Łoniewska





Pisarka pochodząca z Wrocławia, z wykształcenia polonistka. Zadebiutowała powieścią „Bez przebaczenia", która na rynku wydawniczym ukazała się w 2010 roku. Obecnie autorka ponad dwudziestu bestsellerowych powieści i współautorka kilku antologii. Pisze książki skierowane przede wszystkim do kobiet, łączące kryminał z romansem. Znana szerszej publiczności za serię „Zakręty losu", którą zdobyła serca i sympatię rzeszy czytelniczek.
Jest założycielką oraz tworzy portal „Czytajmy Polskich Autorów", a także promuje literaturę zagraniczną, również debiuty w projekcie „Pisarka czyta". W 2012 została członkinią Stowarzyszenia Autorów Polskich oddział , natomiast od 2017 jest członkiem Kapituły .

Wspiera fundacje prozwierzęce i schroniska, zbierając na licznych spotkaniach autorskich karmę w akcji „Karma zamiast Kwiatka".

Laureatka konkursu na kryminalne opowiadanie z Dolnym Śląskiem w tle.
Przez swoich czytelników nazywana jest „Dilerką Emocji".
Prywatnie książkoholiczka i wielbicielka dobrej muzyki.



Alek Rogoziński





Polski dziennikarz oraz autor powieści komediowo-kryminalnych. Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania pisarz, z powodzeniem wykonujący obie te profesje.
Choć w swoim dorobku literackim zgromadził dopiero kilka pozycji, takich jak m.in. „Do trzech razy śmierć", czy „Jak cię zabić, kochanie?", media oraz czytelnicy zdążyli już okrzyknąć go księciem komedii kryminalnej.
Zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem "Ukochany z piekła rodem", zdobywając nim 1-sze miejsce na liście bestsellerów EMPIK.com*
Przez lata związany z mediami. Swoją karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem pracował m.in. w Radiu Plus, a także warszawskim Radiu Kolor. Od 2007 roku autor współpracuje z magazynem „Party".

Prywatnie wielbiciel muzyki i podróży.



Magdalena Wala





Absolwentka historii na Uniwersytecie Śląskim. Zadebiutowała powieścią „Przypadki pewnej desperatki", która ukazała się w 2015 roku. Książka ta jest lekką komedią romantyczną, w której przewija się wątek historyczno-kryminalny. Ponadto w jej dorobku można wymienić takie powieści jak m.in. „Rozalia", a także „Rzymskie odcienie miłości". Nauczycielka z powołania, za punkt honoru uznaje wtłoczenie do głów młodego pokolenia możliwie największej wiedzy o przeszłości naszej ojczyzny i otaczającego ją świata. Etatowa podróżniczka wścibiająca swój nos wszędzie tam, gdzie można znaleźć jakiekolwiek zabytki - od wysokich wież monumentalnych katedr po omszałe lochy starych, rozpadających się zamczysk. Prywatnie właścicielka szalonego psa - golden retrievera, który wyprowadza ją na spacery, zapewniając zdrową dawkę gimnastyki. Książkoholiczka bez szansy na wyleczenie z nasilającego się nałogu. W wolnych chwilach pisze, czerpiąc inspirację z nieprzebranego świata swojej wyobraźni.





Magdalena Knedler



Recenzentka , felietonistka, a także autorka krótkich form literackich. Z zawodu logopeda medialny i nauczyciel wymowy scenicznej.
Zadebiutowała w 2015 roku powieścią „Pan Darcy nie żyje", za którą została nominowana do nagród „Emocje 2015" (Radio Wrocław Kultura, kategoria: Debiut) oraz „WARTO 2016" (Gazeta Wyborcza, kategoria: Literatura). Od tego czasu jej dorobek literacko powiększył się o sześć kolejnych książek.
Pisarka sprawnie balansuje pomiędzy estetyką kryminału (cykl o komisarz Annie Lindholm), a powieścią obyczajową (m.in. „Klamki i dzwonki" oraz „Dziewczyna z daleka").
Jest laureatką nagrody „Emocje 2017" w kategorii Literatura, za powieści, które „dowodzą, że gatunkowa wszechstronność i pisarska pracowitość idą w parze z wysoką jakością literacką". Współpracuje z portalami Oblicza Kultury, Czytajmy Polskich Autorów i Miasto Kultury. Jej opowiadania ukazały się m.in. w zbiorach Kryminalny Olsztyn. Koszary; Po drugiej stronie. Weird fiction po polsku; Literacka podróż po Gdańsku. Członkini Wrocławskiego Oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich
Prywatnie wrocławianka, właścicielka chomika i miłośniczka kuchni wegetariańskiej.





Adrian Bednarek





Adrian Bednarek to urodzony w 1984 r. w Częstochowie absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Autor od wielu lat fascynuje się tematyką kryminalną, w tym postaciami seryjnych morderców i II wojną światową. Jest także fanem żużlu i właścicielem firmy handlowej. "Pamiętnik diabła" to jego debiut literacki. Uwielbia tworzyć historie, w których głównymi bohaterami są skomplikowane, czarne charaktery.

Autor został doceniony przez czytelników thrillerów ("Pamiętnik Diabła", "Proces Diabła", "Spowiedź Diabła) o Kubie Sobańskim, prawniku i seryjnym mordercy z Krakowa.
Pisanie uważa za swój największy nałóg - w kolejce do publikacji czeka już dziesięć jego kolejnych powieści.




Krystyna Mirek




Pisarka, autorka książek obyczajowych, mama czwórki dzieci, trzech dorastających córek i jednego małego synka. Na swoim koncie ma 8 książek, z których cztery ukazały się pod patronatem serwisu lubimyczytać.pl

Jest absolwentką polonistyki UJ w Krakowie. Przez wiele lat pracowała w szkole, obecnie pisarstwo stało się dominującym zajęciem w jej życiu zawodowym. Pisze książki obyczajowe mocno osadzone w realiach życia. Fabuła nie stroni od problemów, ale niesie pozytywne przesłanie. 

Autorka zachęca kobiety, by się nie poddawały wobec trudności losu, ale walczyły o miłość, rodzinę, marzenia.


Agnieszka Krawczyk 







Gdyby Agnieszka Krawczyk, autorka powieści „Napisz na priv", była Robertem Rojkiem z książki Małgorzaty Musierowicz „Kłamczucha", swój biogram zamknęłaby jednym zdaniem „Urodziłam się i jakoś dotąd żyję". Żeby trochę rozwinąć temat, za nieśmiertelnym kaowcem z „Rejsu" mogłaby dodać „Urodziłam się w Krakowie, w drugiej połowie lipca, dokładnie 26 lipca". Od tego czasu bardzo wiele się zdarzyło (o czym poniżej).

Dzięki wielkiemu poczuciu humoru wykładowców oraz niezawodnemu sposobowi na zdawanie egzaminów (przedstawionemu w „Napisz na priv") udało jej się ukończyć polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po studiach pracowała jako dziennikarka w krakowskich gazetach codziennych, i tak się dziwnie składało, że każda z nich dosyć szybko bankrutowała. Przykry ten fakt skłonił ją do niewesołej konstatacji, że ma w sobie coś z Jonasza lub syndyka masy upadłościowej. 

Późniejsza kariera nie potwierdziła na szczęście tego faktu – przez wiele lat pracowała jako redaktorka w kilku krakowskich wydawnictwach, aż wreszcie stwierdziła „ja też potrafię" i napisała książkę, która właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa SOL. Podobnie jak bohater „Krainy chichów" J. Carrola nie znosi pomidorów, ale za to lubi kawę.

Kocha swoje miasto, swoją rodzinę i przyjaciół. Bardzo dużo czyta, kolekcjonuje powieści o piratach i stare, ilustrowane wydania książek dla dzieci. Najlepszą charakterystyką autorki „Napisz na priv" są słowa R. Sabatiniego z powieści „Scaramouche": „Już od urodzenia posiadał dar humoru i świadomość, że świat jest szalony. Było to całe jego dziedzictwo".






Magdalena Majcher





  Jest to autorka powieści obyczajowych, recenzentka, blogerka, copywriter i redaktorka. Ma to niebywałe szczęście, że robi w życiu to, co kocha: pisze, nie tylko książki. Jej recenzje, wywiady i artykuły ukazują się regularnie w portalach internetowych i w prasie, a opowiadania są publikowane w czasopismach kobiecych. Jej motto życiowe brzmi: "Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia". 



Agnieszka Lis

 


Pisarka, z wykształcenia pianistka i dziennikarka. Przez wiele lat handlowiec w wielkich korporacjach. Autorka powieści "Jutro będzie normalnie" (REPLIKA, 2011) oraz "Samotność we dwoje" (REPLIKA, 2011).

Wydała także cykl piętnastu bajek dla czteroletnich dzieci zatytułowanych "Przygody Pana Parasola" (DRZEWO LAUROWE, 2011). Wydanie tychże bajek to wynik wygranej "KONKURSU NA DOBRĄ POWIEŚĆ" ogłoszonego przez Wydawnictwo DRZEWO LAUROWE. To też wyjście w nowoczesność – bajki ukazały się w formie elektronicznej, jako e-book.

W roku 2010 została laureatką konkursu ogłoszonego przez Wydawnictwo REPLIKA na najlepsze kobiece opowiadanie erotyczne. W wyniku wygranej jej opowiadanie "Płomień cedru" zostało wydrukowane w antologii "ROZKOSZNE", która została bestsellerem wydawnictwa za rok 2010. Po sukcesie tejże antologii Wydawnictwo REPLIKA zdecydowało się na powtórzenie konkursu i wydanie kolejnej części "ROZKOSZNYCH".

Przez wiele lat publikowała w branżowych czasopismach muzycznych - przede wszystkim w Hi-Fi i Muzyka, gdzie była także redaktorem odpowiadającym za dział "Muzyka, płyty audiofilskie". Publikowała także w magazynie "STUDIO" oraz "KLASYKA" - w tym ostatnim współpracowała z redakcją przy tworzeniu wszystkich numerów pisma, jakie ukazały się na rynku.

Koszalinianka. Na studia przyjechała do Warszawy, i tutaj została, a dokładniej pod Warszawą, z dala od hałasu i biegu.
Uczy muzyki, gry na fortepianie, prowadzi zajęcia "uczytelniające" dla dzieci - gdzie razem czytają, rysują i rozwijają wyobraźnię. Prowadzi warsztaty kreatywnego pisania i szkolenia pisarskie.



Anita Scharmach





  Jest to niepoprawna optymistka, małymi kroczkami spełniająca swoje marzenia. W 2016 r debiutowała powieścią "Mogę wszystko", która została ciepło przyjęta przez Czytelników. W maju 2017 r. ukazała się książka "Zaraz wracam", a pół roku później druga jej część "Smaki życia". W swoich powieściach wzrusza, bawi i zmusza do refleksji. Na co dzień mieszka w Gdyni. Jest mamą, żoną i miłośniczką czworonogich przyjaciół.  



Natalia Nowak-Lewandowska





  Autorka kiedyś recenzowała książki, jednak historie tworzone w jej głowie musiały w końcu znaleźć swoje ujście, dlatego postanowiła przelać wszystko na papier. W ten sposób z recenzentki stała się autorką. Nie lubi określenia „pisarka". Uważa, że na to przyjdzie czas. Poza spisywaniem myśli jej czas zajmuje joga, której oddaje się z pasją w każdej wolnej chwili. Dużo mówi, jeszcze więcej słucha. Autorka „Pozorności" oraz „Głodu miłości". 



Nina Reichter 




  Tysiące sprzedanych egzemplarzy, świetne oceny na portalu Lubimyczytac.pl (średnia 8.0/10) oraz ponad 150 entuzjastycznych recenzji na blogach o literaturze. Ale przede wszystkim utrzymująca się nieprzerwanie od kilku miesięcy PIERWSZA POZYCJA w Rankingu Matrasa na najlepszy prezent książkowy, i to w kilku kategoriach: Dla Niej, Dla Młodzieży i w kategorii ogólnej, w której pokonała takich autorów jak: Anna Ficner-Ogonowska, Federico Moccia, Carlos Ruiz Zafon czy Dan Brown. O kim mowa?
O Ninie Reichter, z wykształcenia prawniczce, która swoją serią „Ostatnia spowiedź" podbiła serca nie tylko nastolatek, ale i dorosłych czytelniczek, co zapewniło jej miejsce w gronie popularnych autorek literatury kobiecej.
Czy Reichter poznała przepis na bestseller? Być może.
Młodsze czytelniczki znajdują w jej książkach romantyczne głębokie uczucie, a dojrzałe kobiety - własne życiowe decyzje, ich konsekwencje, wnioski i tęsknotę za naiwnością.
Pisarka urodziła się w Polsce. Razem z mężem mieszka za granicą.
Prywatnie Reichter jest fanką kuchni fusion, wielbicielką kotów rasy Devon Rex i – jak mówi – „team playerem". Pytana o motto życiowe, wymienia jedno: „Nie być roszczeniową". Na pytanie, czy kocha pisać, odpowiada: „Nie wiem nawet, czy to lubię. Na pewno jednak lubię, gdy » jest już napisane «"  


Natasza Socha




  Natasza Socha jest polską dziennikarką, felietonistką oraz pisarką. Urodziła się w Poznaniu. Dziś czas dzieli między stolicą Wielkopolski, a niewielką niemiecką wsią, gdzie oddaje się twórczości literackiej. Jest miłośniczką zwierząt - ma psa. Jest mężatką i ma dwójkę dzieci. Jest autorką powieści takich, jak "Macocha", "Keczup", czy "Cicha 5", "Maminsynek" oraz "Zbuki". Zajmuje się również ilustrowaniem książek dla dzieci, a także malarstwem. Lubi jeździectwo.
Współautorka bloga chilifiga.pl  



Małgorzata Garkowska




 Do patronów medialnych "MDS: Miłosne Rewolucje" dołączyła właśnie kolejna osoba, a jest nią autorka książek "Spotkamy się przypadkiem" oraz "Układanka z uczuć".







Marta Matyszczak




  Jest to chorzowianka z urodzenia, dziennikarka z wykształcenia, pasjonatka kryminałów z zawodu. Prowadzi Kawiarenkę Kryminalną, portal poświęcony literaturze kryminalnej. Uczestniczka warsztatów literackich na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu oraz na Festiwalu Conrada w Krakowie. Laureatka konkursów na opowiadanie kryminalne (MFK Wrocław i Kryminalna Piła). Adeptka kursu scenariopisarskiego w Warszawskiej Szkole Filmowej. Autorka scenariuszy do kryminalnych fars teatralnych. Kocha psy i podróże (szczególnie te tropem powieściowych bohaterów). 






Joanna Opiat-Bojarska






  Autorka poczytnych serii kryminalnych, których tempo zabiera czytelnikom oddech, a montaż scen i przełomy w akcji dają niesamowicie filmowy efekt. Dociekliwa, pomysłowa i bezkompromisowa. Ukończyła ekonomię w Poznaniu, lecz niech nikogo nie zwiedzie jej wykształcenie. Kryminał w wykonaniu ekonomistów święci tryumfy na całym świecie, czego przykładem są powieści Jo Nesbø czy Camilli Läckberg.
Wie, jak przekuć porażkę w sukces. Pasję pisania odkryła dzięki przebytej chorobie. Dziś nie boi się już niczego – ani tematów tabu, ani najbardziej wymyślnej zbrodni. Opracowała wzór na najlepszy kryminał: realizm, emocje i zwroty akcji. Wzór na Joannę Opiat-Bojarską.
Fabuły Opiat-Bojarskiej mogły wydarzyć się naprawdę, a siłę jej powieści stanowią niespodziewane zwroty akcji, wysoki ładunek emocjonalny oraz precyzyjne odwzorowanie realiów.  




Marta Obuch






  Autorka komedii kryminalnych. Debiutowała w 2007 r. powieścią "Precz z brunetami!".Następna powieść z 2008 to "Odrobina fałszerstwa". Skończyła polonistykę na Uniwersytecie Śląskim, pracowała również jako dziennikarka. Doceniła prozę Joanny Chmielewskiej i poszła jej śladami. Twórczość Marty Obuch znalazła wielu czytelników ze względu na lekką fabułę i zabawne postacie, które wplątują się w najrozmaitsze afery kryminalne  



Olga Rudnicka 





  Absolwentka Pedagogiki w Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu, autorka powieści kryminalnych: „Martwe Jezioro", „Czy ten rudy kot to pies?", „Zacisze 13" i „Zacisze 13 Powrót".
Pracuje jako asystentka osób niepełnosprawnych w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Śremie. Kocha jazdę konną i rytmy latynoamerykańskie, zwłaszcza salsę.
Namiętnie czyta Joannę Chmielewską, Stephena Kinga, Joe Hilla, Tess Gerritsen i Jeffery'ego Deavera.  



Aleksandra Mantorska 




  Ma 26 lat. Pochodzi z Warszawy, gdzie mieszka i pracuje. Chętnie pochłania historie miłosne i kryminalne. Zgłębia historię warszawskiej Pragi i uwiecznia jej wyjątkowy charakter na zdjęciach. W wolnych chwilach biega – ma na koncie udział w kilkunastu imprezach, w tym w ekstremalnym biegu przeszkodowym. Pragnienie zostania pisarką zrodziło się w jej głowie już w dzieciństwie, kiedy stworzyła pierwsze opowiadanie: „O dwóch bociankach, które grały w piłkę nożną". Tym razem napisała zwariowaną książkę dla kobiet o poszukiwaniu miłości w niekoniecznie rozsądny sposób. Każda z nas znajdzie w sobie coś z głównej bohaterki, bo każda z nas chce być kochana i czasem zapomnieć o całym świecie.  






Blogerzy;








Na koniec chcemy wszystkim wspomnianym serdecznie podziękować i wspomnieć, że cały zysk ze sprzedaży antalogi MDS, zostanie przeznaczony na rzecz fundacji hospicjum dla kotów bezdomnych. Ale to nie wszystko! W przygotowaniu jest kolejna antalogia, która wyjdzie spod Naszych piór, a jej zysk przewidujemy przekazać na bardzo szczytny cel! Więcej informacji już wkrótce!


Obserwujcie bloga, by być na bieżąco z najnowszymi newsami z literackiej grupy Ailes!


Pozdrawiamy i życzymy Wam wspaniałego weekendu!

Do napisania!


You May Also Like

0 komentarze

Dziękujemy za poświęcony czas na naszym blogu. Będzie nam miło, jeśli zostawisz kilka słów od siebie ;)
Pozdrawiamy – Ailes.